Znasz go z dzieciństwa – syrop z cebuli

 

Znasz go z dzieciństwa syrop z cebuli

 Prawdopodobnie wielu z nas nadal pamięta ten smak. Słodki, cebulowy – po prostu okropny! Nie zmienia to jednak faktu, że działał doskonale. W SpokoBOX raczej nie leczymy się syropem z cebuli, bo chyba nikt z nas nie przeżyłby tego zapachu. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by przygotować go sobie w domu, na czarną godzinę.

Znasz go z dzieciństwa – syrop z cebuli

Dlaczego warto sięgnąć po syrop z cebuli?

 

Cebula to samo zdrowie – przynajmniej tak powtarzali nam rodzice. I rzadko chcieliśmy słuchać, choć okazuje się to prawdą. To warzywo stanowi jedno z najbogatszych źródeł flawonoidów – naturalnych barwników, charakteryzujących się działaniem antybakteryjnym, przeciwzapalnym i bakteriobójczym. W naszej kuchni jest nieodłącznym elementem aromatycznych dań SpokoBOX! Dodatkowo zawiera także magnez i cynk, które zwiększają odporność. Cebula zwiększa także wydzielanie śluzu w górnych drogach oddechowych, co wspomaga ich oczyszczanie się. Sprawdzi się doskonale przy bólu gardła i kaszlu, a mogą go pić nawet małe dzieci i kobiety w ciąży. Cudowne lekarstwo!

 

Jak przygotować syrop z cebuli?

 

Najłatwiejszym sposobem na przygotowanie syropu jest pokrojenie dużej cebuli, wrzucenie jej do słoika i zasypanie cukrem. Cukier można także zastąpić miodem. Dodatkowo niektóre osoby dodają do mieszanki takie składniki jak czosnek (także doskonały środek antybakteryjny), goździki, kurkumę, cynamon. Jednak najprostsza wersja jest dwuskładnikowa. Taką prawdopodobnie znamy z lat młodości.

 

Już po 5 godzinach cebula zasypana cukrem powinna puścić sok. To właśnie on będzie naszym „syropem”. Mieszanka może być przechowywana w lodówce nawet dwa tygodnie.

Warto przygotować syrop z cebuli już teraz i pić go prewencyjnie. Pewnie nie będzie to zbyt przyjemne, jednak z pewnością pozwoli uniknąć nieprzyjemnego choróbska.