Czy dieta może wyleczyć z choroby Hashimoto?

 

Niejednokrotnie powtarzaliśmy, że dieta może być nie tylko sposobem na osiągnięcie wymarzonej wagi, ale przede wszystkim na polepszenie stanu swojego zdrowia. Choroby dietozależne są tego najlepszym przykładem. Hashimoto do nich należy. Między innymi dlatego catering dietetyczny SpokoBOX dawno wprowadził odpowiedni program, przeznaczony dla osób z tą chorobą tarczycy.

Hashimoto a dieta

Postawmy sprawy jasno

 

Chociaż dieta może bardzo mocno wpłynąć na komfort życia osoby chorującej na Hashimoto, nie jest w stanie wyleczyć tarczycy. Kropka. Jeśli ktokolwiek stara się powiedzieć nam, że od odpowiedniej diety nasza choroba przestanie istnieć, przestańmy rozmawiać z taką osobą. Odpowiedni styl życia może przede wszystkim wzmocnić naszą odporność, ale także zredukować stany zapalne, które przy tej chorobie są codziennością. Co zatem możemy zrobić, by czuć się lepiej chorując na Hashimoto?

 

Dieta dopasowana do potrzeb

 

Dieta powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb osoby – niezależnie czy mówimy o chorobie dietozależnej czy też o próbie zrzucenia bądź przybrania kilogramów. Dlatego zawsze w tych kwestiach warto porozmawiać z dietetykiem. Jednak dzięki temu, że istnieją pewne ogólne założenia dotyczące sposobu odżywiania dla chorych na Hashimoto z łatwością możemy dopasować do nich także catering dietetyczny. Mowa przede wszystkim o wykluczeniu produktów wysokoprzetworzonych i słodyczy, które mają charakter zapalny i mogą na nas negatywnie wpłynąć. Dieta powinna być oparta przede wszystkim na świeżych produktach, warzywach i owocach, kwasach tłuszczowych oraz zwiększonej ilości białka. Jeśli chodzi o węglowodany powinny mieć niski indeks glikemiczny, dlatego polecane są produkty takie jak quinoa czy kasza gryczana.

 

Może i dieta nie jest w stanie wyleczyć Hashimoto, jednak znacznie poprawi komfort naszego życia, pomoże zachować odpowiednią wagę i uniknąć negatywnych aspektów tej choroby.