Dieta Kwaśniewskiego a Ketogeniczna – znajdź różnice

 

Dieta Kwaśniewskiego a dieta  Ketogeniczna – znajdź różnice

Diety zyskujące popularność wśród osób pragnących schudnąć bywają przeróżne – najczęściej jednak restrykcyjnie podchodzą do spożywania konkretnych składników. W przypadku diety kapuścianej to… kapusta. W przypadku diety kopenhaskiej to białko i kawa (bez cukru!). Dieta Kwaśniewskiego i dieta Ketogeniczna także opierają się na restrykcyjnym wykluczeniu. Dość do siebie podobnym. Jednak czy któraś z tych diet jest lepsza i którą należy wybrać?

Dieta Kwaśniewskiego a Ketogeniczna – znajdź różnice

  • Węglowodany

 Zadziwiająco obie diety mówią o tej samej ilości spożywanych węglowodanów – zaledwie 50 gramach. Oczywiście wyeliminowane cukrów prostych to duży plus diety.  

 

  • Niskie stężenie glukozy, wyższe stężenie ciał ketonowych

Przy bardzo niskim spożyciu węglowodanów w diecie szybko zaobserwujemy, ż)e stężenie glukozy we krwi spada na łeb na szyje. Właśnie wtedy dochodzi do tak zwanej ketozy, a zatem pozyskiwaniu energii ze spalania tłuszczu, zamiast spalania cukru. Właśnie na tym opiera się odchudzanie w obu popularnych dietach. To z pewnością ważna zaleta dla osób, którym trudno jest zmniejszyć masę ciała. Dieta Ketogeniczna pozwala za szybki ubytek masy ciała.

 

Dieta  Ketogenicznych – niskowęglowodanowych i wysokobiałkowych posiada wiele zalet, o których możecie przeczytać tutaj: (Dieta Ketogeniczna - poznaj). Czy natomiast dieta Kwaśniewskiego to zdrowy tryb odżywiania się? Z pewnością sami możecie odpowiedzieć sobie na to pytanie.