Miody – które wybrać?

 

 Miody – które wybrać?

Kto z nas wyobraża sobie zimę bez miodu? Myślę, że nie znajdzie się tu ani jedna osoba. To niezastąpiony wyrób do słodzenia herbat, pysznych pierników czy rozgrzewającego mleka. Ale który z nich jest najlepszy dla naszego organizmu? Który będzie odpowiedni podczas przeziębienia, a który wspomoże podczas stanów zapalnych?

 Miody – które wybrać?

Miód lipowy

 

Jeden z najpopularniejszych miodów, bardzo często prezentujący się na naszych kuchennych półkach. I całe szczęście, bo oprócz pysznego, słodkiego smaku, miód lipowy posiada także właściwości antystresowe. Dzięki dużej zawartości magnezu jest także doskonały dla naszego układu nerwowego, łagodzi napięcia i wspomaga koncentrację. Olejki eteryczne z kolei wspierają w walce z chorobami – miód lipowy działa wykrztuśnie i antyseptycznie, a także obniża gorączkę.

 

Miód rzepakowy

 

Łagodny smak i kremowa konsystencja – po tym możemy rozpoznać miód rzepakowy, najsłodszy ze wszystkich miodów. Nie jest najbardziej bogaty w składniki mineralne, jednak warto się w niego zaopatrzyć, zwłaszcza przy problemach z nadciśnieniem. Należy także podkreślić, że miód rzepakowy zawiera bor, pierwiastek, który jest niezwykle istotny dla prawidłowego funkcjonowania tarczycy. Dlatego właśnie tego miodu nie zabraknie w diecie Hshimoto.

 

Miód wrzosowy

 

Rzadziej spotykany, jednak nadal wart zakupu, nie tylko dla swoich walorów smakowych. Obfituje w witaminę B i A. Znajdziemy w nim także cholinę, kwas foliowy oraz potas, magnez, żelazo czy sód. Używany jest przede wszystkim przy chorobach serca, układu pokarmowego i układu moczowego, dzięki swoim właściwościom antyseptycznym i moczopędnym.

 

Pamiętajcie, że miody to nie tylko dodatki do słodkości, ale także dań wytrawnych. My w SpokoBOX nie wyobrażamy sobie życia bez miodu. A Wy, który miód lubicie najbardziej?